Wielkie Tłoczenie soku w Boguchwale

Jesienna Giełda Ogrodnicza to podsumowanie całorocznej pracy sadownika w ogrodzie, bowiem na Giełdę przyjeżdżają producenci chcący zaprezentować swoje wyhodowane plony, ale także osoby chcące zakupić różnego rodzaju przetwory owocowo-warzywne.

Obraz-003W tym roku Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zorganizował już X edycję Jesiennej Giełdy Ogrodniczej i Podkarpackiego Święta Winobrania w dniach 3-4 października 2015 r.

Owocowe Smaki uczestniczyły w Giełdzie prezentując, jak wygląda proces tłoczenia soku na specjalnej linii produkcyjnej, składającej się z części gdzie owoce na początku są myte, następnie podawane do rozdrabniacza, z którego w prasie ciśnieniowej tłoczony jest sok. Podobna lecz bardziej wyspecjalizowana linia technologiczna znajduje się w zakładzie w Trzcianie.

Podczas Giełdy tłoczyliśmy sok jabłkowy i marchwiowo-jabłkowy, a ich degustacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni wytłoczyliśmy i rozdaliśmy ok. 8  tys. kubków świeżego soku.